אז מה זה שיווק שותפים בכלל?

שיווק שותפים(Affiliate marketing) היא צורה של שותפות עסקית-שיווקית בין עסקים לבין שותפים בקידום המכירות, בה השותפים לקידום המכירות אחראיים למשיכת לקוחות אל אתר העסק באמצעות מגוון רחב של כלים. המוכרים בהם יותר הם קידום אתר העסק ותכניו במנועי החיפוש (SEO), או לסירוגין העלאת באנרים ופרסום לינקים, שיווק אתר העסק במנועי החיפוש (SEM), שיווק אתר העסק בדואר האלקטרוני ועוד. השותפים לקידום המכירות מקבלים עמלות על כל פעולה אותה מבצעים הלקוחות שהביאו אל אתר העסק (למשל קניית סחורה, מילוי טפסי הרשמה באתר, צפייה בכמות מסוימת של דפים, וכדומה). בצורה זו במסגרתה מוכר חוסך בעלויות הפרסום על-ידי כך שהוא מבצע מיקור חוץ לנושא זה למפרסמים, תמורת עמלות פרסום.

עכשיו,
אני יודע שכל המושגים האלה נשמעים מפחידים,
אבל אני מבטיח שכל המושגים ישמעו לכולכם תוך חודש כל כך ברורים שתהיו מופתעים איך אנשים אחרים לא
יודעים או לא שמעו על זה..

images-1אישית שיווק שותפים זוהי הדרך המעודפת אלי אישית לבנות הכנסה קבועה,
רק תחשבו על זה,
אתם לא חייבים להיות בעלי מוצר,
אתם לא חייבים להתעסק עם שירות לקוחות,אריזות,משלוחים כלום!
יש הרבה דרכים להרוויח משיווק שותפים,
היום,
לכל גוף עסקי שמכבד את עצמו יש תכנית שותפים רק תחפשו בגוגל ותופתעו לגלות
כמה מותגים אהובים אלכים מציעים תכנית שותפים.
בנוסף לזה,
יש גם רשתות שותפים,

רשת שותפים (אנגלית: Affiliate Network) משמשת כמתווכת בין שותפים-מפרסמים (המעוניינים להציע מוצרים או שירותים) לבין שותפים-משווקים (שיש להם מדיה פרסומית או דרכים אחרות לשווק או לקדם את אותן הצעות). תוכניות שיווק שותפים מציעות בדרך כלל פלטפורמה טכנולוגית שבאמצעותה יכולים מצד אחד מפרסמים להעלות דרישות לקמפיינים פרסומיים או לתוצאותיהם (כגון קבל פרטיהם של מספר מסוים של לקוחות פוטנציאליים), ומצד שני שותפים לוקחים על עצמם לקדם את הקמפיינים או לספק את התוצאות המבוקשות, בתמורה לתשלום. רשת שותפים מאפשרת לבעלי אתרים למצוא בקלות ולקחת חלק בתוכניות שיווק שמתאימות לאתר שלהם (וכך לייצר הכנסה מתוכניות אלה), ומאפשרת למפרסמים להגיע לקהל יעד רחב יותר על ידי השתתפות בתוכניות שותפים והפעלת השותפים כמקדמי מכירות באפיקים שונים.

רשת שותפים היא סוג של שיווק שותפים (Affiliate Marketing), ויתרונה בכך שהיא מאפשרת למפרסם לקדם את עסקיו באמצעות מספר רב של שותפים ובאפיקים רבים ושונים. כיום רשת שותפים היא בראש ובראשונה פלטפורמה טכנולוגית, המאפשרת למפרסמים להגדיר את תנאי הקמפיינים הפרסומיים, כגון אפיקי פרסום מותרים, סוג הפרסום או המדיה שייעשה בהם שימוש, כגון עמודי נחיתה, פרסומות קופצות (פופ אפ), באנרים או סרטי וידאו או התוצרים בהם הם מעוניינים, כגון משתמשים מסוג מסוים, כאלה שביצעו פעולות מסוימות או מסרו פרטים מסוימים וכן הלאה.

ב-16 באפריל 2013 הודיעה חברת גוגל על הפסקת פעילות רשת השותפים שלה. עם זאת, גם Google AdSense היא דוגמה לתוכנית שותפים, אולי הגדולה בעולם, המאפשרת לשותפים בעלי אתרי תוכן להציג פרסומות באתר שלהם. הפרסומות מוצגות באמצעות רכיב תוכנה המושתל בקוד האתר ומציג מסגרת טקסט, שבתוכה מוצגות פרסומות הקשורות לתוכן העמוד, כפי שהוגדרו על ידי המפרסמים. כך לדוגמה, בעמוד תוכן העוסק בריצה ומשתתף בתוכנית, ייתכן שתוצג פרסומת לנעלי ריצה.
רשתות שותפים בארץ:
http://www.wesell.co.il/ 

https://www.sekindo.co.il/

http://www.leadim4u.com/

http://www.clickon.co.il/

http://www.affiligo.co.il/

http://www.pelozen.co.il/

 

ובעולם בין הרשתות המפורסמות ביותר:

http://marketing.rakuten.com/affiliate-marketing

http://shareasale.com/

http://www.cj.com/

clickbank.com

זוכרים דיברנו על תוכניות שותפים של אמזון?
אז הנה,
פה מצטרפים,

https://affiliate-program.amazon.com

https://partnernetwork.ebay.com

חבר’ה,
אין סיכוי שיספיק לי עמוד אחד בשביל לסיים את הרשימה הזאת:)
רוצים לשמוע עוד על תוכניות שותפים/הצטרפות לרשת שותפים?
רוצים לקבל הדרכות חינמיות למתחילים?
הרשמו פה,

וצעד אחרי צעד תתחילו להתקדם וליישם.